SBK aklaması yetmedi… KRT FETÖ’ye sahip çıktı… FETÖ’nün ortağı Ayaslı’nın avukatı CHP’li

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun beslemesi Tuncay Özkan’ın KRT’si gülünç duruma düştü. Gazeteci-yazar Soner Yalçın’a iftira atan KRT Sezgin Baran Korkmaz’ın Borajet’e çökmesine Soner Yalçın’ın da yardımcı olduğu yalanını yazdı.

Peki KRT neden telaşlandı….

Çünkü Odatv, KRT’yi yönetenler ve sahiplerinin Sezgin Baran Korkmaz ile FETÖ bağlantısını ortaya çıkardı.

Bundan dolayı telaşlanan KRT yönetimi yalan haberlere başvurdu.

Sezgin Baran Korkmaz, yazılarından dolayı Soner Yalçın’a tazminat davası açmış ve kaybetmişti…

İLGİLİ HABER:

SBK 100 bin TL istemişti… Mahkeme kararını verdi

İşte bu yüzden de SBK’nın kirli işlerini aklamak için haberler yapılan KRT, devreye girdi.

İLGİLİ HABER:

SBK’lı kirli ağı deşifre ediyoruz: Kılıçdaroğlu beslemesi Tuncay Özkan’ın tetikçi ordusu… Hangi gazeteciler listede


Odatv kirli ilişkileri ortaya çıkarttı… Tuncay Özkan cephesini korku sardı… SBK’yı aklama operasyonlarını açıklıyoruz: KRT fena yakalandı… Besleme gazeteciler buna ne diyecek

AYASLI’NIN FETÖ ORTAKLARI

Öncelikle; Soner Yalçın, SBK’nın Borajet’e çökme olayını tüm boyutlarıyla köşesinde yazdı. Ancak SBK’nın kirli ilişkilerini anlatan Soner Yalçın, Borajet’in önceki sahipleri Yalçın Ayaslı ve ortaklarının da FETÖ’cülerle ilişkilerini ve kurulan kumpaslardaki rollerini deşifre etti. Yalçın’ın daha önce yazdığı gibi, “Sezgin Baran Korkmaz’ın kirli adam olması, Yalçın Ayaslı ve ortaklarını temiz yapmaz” dedi.

ABD’de Soner Yalçın aleyhine ifade veren Yalçın Ayaslı, Borajet’in ortaklarından biriydi. Diğer ortağı Faruk Bayındır ise MHP’ye kurulan kaset kumpasında rol aldı. Bayındır’ın kayınpederi ise uyuşturucu kaçakçısı Ahmet Özbey. Uyuşturucu kaçırma işinde en çok havayollarının kullanıldığını da tam bu noktada not etmek gerekiyor. Yalçın Ayaslı ve Faruk Bayındır’ın üçüncü ortağı ise FETÖ’cü Halil İbrahim Koca.
Soner Yalçın’ın köşesine taşıdığı bu bilgiler Yalçın Ayaslı’nın kimliği hakkında bilgi veriyor. KRT’nin haber kaynağı olan Ayaslı, FETÖ’cü eski kontrgerilla Enver Altaylı’yla telefon kayıtları dava dosyasına giren, FETÖ’cülerin kullandığı Bylock programını üreten isimle de ortak.

GAZETECİ ÖLDÜRENİN ORTAĞI YALÇIN AYASLI

Yalçın Ayaslı, MHP’ye yapılan kaset kumpası ve gazeteci Haydar Meriç cinayetinin kilit ismi ile de irtibatlı…

2011 yılında MHP milletvekili adaylarının cinsel içerikli kasetleri ABD’den yayın yapan “Farklı Ülkücüler” adlı siteden servis edildi.
 Aynı yıl 30 Mayıs’ta da yerel gazeteci Haydar Meriç kayboldu. 18 Haziran’da ise Akçakoca sahilinde elleri arkadan domuz bağıyla bağlanmış şekilde cesedi bulundu. Bu iki olayın arkasındaki kilit isim ise FETÖ’nün kumpasçı işadamlarından olan TARKİM Havacılık’ın sahibi İbrahim Faruk Bayındır’dı.

Yalçın Ayaslı da Faruk Bayındır’ın ortağıydı.

YALÇIN AYASLI’NIN AVUKATI CHP’Lİ İLHAN CİHANER VE İYİ PARTİLİ MUSATAF ATEŞ

Yalçın Ayaslı’nın Türkiye’de avukatlığını yapan kişi ise eski CHP milletvekili ve emekli Başsavcı İlhan Cihaner…
Yalçın Ayaslı’nın avukatlığını İlhan Cihaner’in hukuk bürosunun kurucularından Mustafa Ateş yürütüyor… Mustafa Ateş aynı zamanda İYİ Parti’den milletvekili aday adayı da olmuştu.

YALÇIN AYASLI’NIN ÇÖMEZ GAZETECİLERİ

Öte yandan FETÖ’nün ortağı Yalçın Ayaslı son zamanda CHP ve İYİ Partili avukatları aracığıyla çözmez gazeteciler üzerinden algı operasyonuna başladı.

FETÖ ortağı Yalçın Ayaslı’yı aklama görevi de FETÖ karşıtı gibi görünenlere verildi.

SONER YALÇIN NE YAZDI

Soner Yalçın’ın Borajet, Yalçın Ayaslı ve ortaklarıyla ilgili “Kim kime çöktü” başlıklı yazısı şöyleydi:

Fethullah Gülen’in özel hayatına dair belgeler toplayan gazeteci Haydar Meriç, 2011 yılında ka­çırıldı; havadan denize atıldı.

Bu cinayet soruşturma­sında ilginç ilişkiler ortaya çıktı. Kilit isim Tarkim Havacılık sahibi Faruk Bayındır idi! Faruk Ba­yındır ABD’ye kaçtı! İlk vukuatı değildi bu…

Yıl 2011. Seçimlere 1.5 ay kala gündemi MHP’lile­rin seks kaseti belirledi. Kasetler, “Farklı Ülkücü­ler” adlı sitede yayınlan­dı. Faruk Bayındır’ın, bu siteye 15 kez kredi kartın­dan ödeme yaptığı ortaya çıktı…

Kimdi bu Faruk Ba­yındır?

Bakırköy Asliye Altıncı Hukuk Mahkemesi’nin 2004/6 sayılı kararı ge­reğince, “İbrahim Ba­yındır” ismini, “İbrahim Faruk Bayındır” olarak değiştirmiş ve daha sonra ise adını ”Faruk Bayın­dır” olarak kullanmaya başlamıştı!

Medya ise adını 2008 yılında duydu. Tarım­sal ilaçlama faaliyeti için 1994’te Adana’da­ki Tarkim Havacılık ve 2008’de Orhan Air ile BoraJet şirketleri yoluyla, havacılık sektörüne hızlı giriş yaptı. Cem Uzan’ın sahibi olduğu Rumeli Hava­cılık’ı TMSF’den satın aldı.

Bitmedi…

ŞAİBELİ ORTAKLAR

BoraJet, 22 Nisan 2010 tarihinde aldığı ruhsatla faa­liyete başladı. 13 jet uça­ğıyla Türkiye’nin en büyük özel jet filosu oldu. (Sadece Türkiye değil; Yunanistan, Almanya, Fransa, Lübnan, İran, İspanya gibi yurt dışı uçuşları da vardı.)

Havayolu şirketi niçin alınır? Örneğin, dünyada en büyük uyuşturucu kaçakçılığı havayoluyla yapılır. (En son hatırladı­ğım 13 Aralık 2019’de İstanbul Havalimanı kargo­sunda 1.7 ton uyuşturu­cu yakalandı.)

Faruk Bayındır’ın ka­yınpederi Ahmet Öz­bey uyuşturucu ka­çakçısıydı. 1993’te şirketinde 556 kilo eroinle yakalandı! Buna rağmen Faruk Bayındır’a Türk hava sahası nasıl açıldı? Her tarakta bezi olan FETÖ uyuşturucu işinde de var mıydı? Devletin elinde liste var; FETÖ elemanları neden sa­dece bu havayolunu kullandı?

Şaibeli FETÖ elemanı Faruk Bayındır’ın ortakla­rından biri kimdi dersiniz:

Emniyet Genel Müdürlü­ğü’nün avukatı olan, polis okullarında ders veren, şike kumpasından Reza Zarrab’ın Türkiye’de­ki davalarına kadar her taşın altından çıkan FETÖ elemanı Halil İbrahim Koca!

Ortaklardan bir diğeri ise, 47 yıldır ABD’de yaşayan- Amerikan vatandaşı Yalçın Ayaslı idi. Ayaslı, FETÖ soruşturmalarından
kur­tulmak için yurtdışına kaçan Faruk Bayındır ve Halil İbrahim Koca ile han­gi bağlantılar üzerinden ortak oldu? Aracı FETÖ müydü?

Ayaslı’nın yolu ileri de yine karanlık adam­la kesişti: Sezgin Baran Korkmaz!

Niye hep karanlık adam­larla iş yapıyor Ayaslı?

İKİSİ DE KİRLİ

Bugünlerde deniyor ki:

-“Sezgin Baran Kork­maz, BoraJet’e çöktü.”

İddia; Yalçın Ayaslı’nın ABD’de görülen (Jacop ve Isaiah Kingston kardeşle­rin ABD’yi 511 milyon dolar dolandırdığı) davaya sunduğu (12 Şubat 2019 tarihli) dilekçesine dayan­dırılıyor!

Sahi…

Sezgin Baran Korkmaz mı BoraJet’e çöktü?

Yoksa, BoraJet mi Sezgin Baran Korkmaz’a çöktü?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, satıştan sonra başlattığı soruş­turma neticesinde Yalçın Ayaslı hakkında yakalama kararı çıkardı ve mallarına tedbir koydu.

Bakınız: Sezgin Baran Korkmaz’ın kirli adam ol­ması Ayaslı ve ortakları­nı temiz yapmaz!

BoraJet zaten batıktı; 120 milyon doları borcu vardı, (BoraJet mali işler müdürü Tolga Üzüm­cü’nün savcılık ifadesine göre) bilançoda oynama yaparak 253 milyon dolara sattılar. Ayaslı, BoraJet satışıyla ilgili bilirkişi Prof. Dr. Arslan Kaya’nın raporundan bahsetmiyor; kimin kime çöktüğü belli aslında! Hem SBK’yı kazıklayıp hem de “beni FETÖcü diye yazıp korkuttular” diyor şikayet dilekçesinde…

Keza: Bu satışın FETÖ darbesinden hemen sonra alelaceleye getirilmesi, Ayaslı’nın ortakları Bayın­dır ve Koca’nın yurt dışına kaçması gibi kendinin de firari FETÖ sanığı ol­duğunu gizliyor.

Hele… Yunanis­tan’a kaçmak isterken 2019’da yakalanan FETÖ sanığı Zahide Üner’in Ayaslı’nın BoraJet’teki yardımcısı olması da mı tesadüf? Neler neler…

SBK’nın “çöktü” dedik­leri BoraJet, satıştan bir yıl sonra 24 Nisan 2017’de uçuşları dur­durdu; uçakların yarısı uçamayacak durumdaydı çünkü! 7 Kasım 2019’da ise Bakırköy 1. İcra ve İflas Müdürlüğü’nün ilanı kapsa­mında resmen iflas etti.

Yalçın Ayaslı, FETÖ mensupları yardımıy­la bugünlerde kendini temize çıkarmaya çalı­şıyor. Ki bu firari adam Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mer­can ile yan yana getirilebi­liyor. Ne diyelim artık; tuz koktu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir