Acun Ilıcalı’dan Türkiye’den transfer kararı

Acun Ilıcalı, Hull City’nin transfer rotasının, aynı Ozan Tufan’da olduğu gibi her zaman Süper Lig’den yana olduğunu belirtti.

HULL CITY BAŞKANI ACUN ILICALI’DAN OZAN TUFAN VE SÜPER LİG DETAYI

Hull City’nin transfer operasyonlarının Süper Lig’e dayanacağını ifade eden Acun Ilıcalı, hem kurallara hem de ülkesinin çıkarlarına göre hareket ettiğinin altını çizdi.

Ozan Tufan gibi potansiyelli isimleri İngiltere’ye transfer etmenin mantıklı olduğunu belirten Acun Ilıcalı, mali tablo hakkında kritik bir detay verdi…

İngiltere’deki şablon dahilinde; Premier Lig’den alt lige düşenin, yüksek bütçe ile sezona devam ettiğine dikkat çeken Ilıcalı, Hull City gibi takımların ise çok daha düşük bütçeler ile şampiyon olmak zorunda olduğunu belirtti ve bu dezavantajı da Türkiye pazarı ile çözmenin mantıklı olduğunu anlattı.

Son olarak ise Süper Lig piyasasının hareketlenmesinin, ülkemiz için de önemli olduğunu ifade eden Ilıcalı, bu minvalde kritik transferler yapacağını resmen açıkladı.

PREMIER LIG’E ÇIKMA DETAYI

Premier Lig’den Football League Championship’e düşenin avantajlı olduğu sistem, halihazırda alt ligde (Championship) olan için çok büyük sıkıntılara sebep oluyor ve aynı takımların sürekli olarak tekrar tekrar üst lige (Premier Lig) çıkmasına zemin hazırlıyor.

SON DURUM

Acun Ilıcalı’nın ekibi Hull City, şu ana kadar topladığı 56 puan ile lig tablosunda 15. sırada. Football League Championship’teki toplam takım sayısı ise 24.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir